Anthonyfragoso22 Anthonyfragoso22
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

During one month , a homeowner used 200 units of electricity and 120 units of gas for a total cost of $89.20. The next month, 240 units of electricity and 200 units of gas were used for a total cost of $116.00. Find them cost per unit

Respuesta :

Otras preguntas

4. What are some of the things scientists might do to analyze data?
What important decisions had to be made concerning the fate of the seceded states and the rights of those freed from slavery?
When solving a word problem, what step should you always do after reading the problem, but prior to writing the equation?
Between which pair of numbers is the exact product of 379 and 8. A between 2,400 and 2,500 B between 2,400 and 2,800 c between 2,400 and 3,000 d between 2,400 a
How many different 4-digit numbers can be formed using the digits 2, 4, 5, 6, and 7 such that no digits repeat and the number is divisible by four?
The range of the function f(k) = k2 + 2k + 1 is {25, 64}. What is the function’s domain?
what issue created tension between fdr and southern democrats?
how does arachne feel about her weaving skill
The Puritan communities in New England in the 1600s mainly emphasized
Who is W. E. B. Du Bois?