papa11 papa11
  • 13-03-2016
  • Mathematics
contestada

If 450 grams of flour is used to make 3 pies how much flour is used to make 4 cakes?

Respuesta :

michelalover203
michelalover203 michelalover203
  • 13-03-2016
600 grams of flour is used to make 4 cakes

Answer Link

Otras preguntas

A dozen donuts cost $4.20. How much will 1 donut cost? Four cookies at Subway costs $7. How much would 9 cookies cost at this rate?
Select the correct statement(s) regarding IEEE 802.16 WiMAX BWA. a. OFDM is implemented to increase spectral efficiency and to improve noise performance b. QPSK
F G H J Please help Giving 1st person Brainliest
Which expression represents the sum of 173 and 32, times by 5
True or False - Dominant traits are always shown in an organism's offspring
Samuel is solving the equation 3(x - 1) + 4 = 2 - (x + 3). Which equivalent equations might Samuel use? Select the TWO correct answers. a 3x - 3 + 4 = 2 - x -
What was the main goal of the American Colonization Society? small summary
Please help me with this question fast.
If you roll a 6-sided die 6 times, what is the best prediction possible for the number of times you will roll an odd number?
which of the following influenced the increase on national security?