sapphirewolf123210 sapphirewolf123210
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $32.05 to 15 gallons

Respuesta :

datgamer13
datgamer13 datgamer13
  • 14-11-2018

To figure this out, just divide 32.05 / 15.

32.05 / 15 ≈ 2.1367

So, the rate for dollars per gallon is about 2.1367!

Answer Link
chloejoy418
chloejoy418 chloejoy418
  • 14-11-2018

$32.05 / 15g = 2.136

$2.14 per gallon

Answer Link

Otras preguntas

this picture is a scale drawing of a basketball court and 1 inch on the picture represents 15 feet of actual length. the dementions of the scale drawing are 2 i
What is the control center of the bacteria cell
Certain gases in the atmosphere trap heat on Earth.What is the name of phenomenon?The Greenhouse effectGlobal warmingGlacial meltingCooling period
What is 1/4 of 76 years old with a variable
A carpenter needs to make 60 dowels. Each dowel must be 6 inches long. The wood from which the carpenter will cut the dowels comes in 4-foot lengths. What is th
Why earth isn't getting bigger even though the continents are spreading apart
5x+10=10y How to solve for y
What does Queen Esther ask of the king the second time she appears before him?
Algebra. View the picture and help please..
how does 0.008 compare to 0.08?