jocelyn0 jocelyn0
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

Jelly fakes sell for 1.23 for 1/4 pound bag how much for one pound of jelly fakes?

Respuesta :

salatulmaghrib
salatulmaghrib salatulmaghrib
  • 11-08-2019
1.23*4=4.92 for one pound of them
Answer Link
celese98stu
celese98stu celese98stu
  • 11-08-2019

Answer:

$4.92

Step-by-step explanation:

If its $1.23 for 1/4 of a pound you have to multiply 1.23 by 4.

1.23*4=4.92

total: $4.92

Answer Link

Otras preguntas

C10H8 + 12O2 ----> 10CO2+ 4H2O Write it in word problem
Find the domain of the graphed function.
Eliza is undergoing in vitro fertilization, and her physician is explaining prenatal development. Dr. Sanchez has just told her that the zygote will attach to t
What region of the world became the main focus of imperialistic powers during the age of imperialism?.
What ion triggers synaptic vesicles to release neurotransmitters into the synaptic cleft?.
During their studies of neurospora, beadle and tatum used x-rays to generate mutants. The purpose of these x-rays was.
Dairy products, inc. , and eden farms corporation form a joint venture to make and test-market frosty ice cream. If this joint venture is like most joint ventur
Which of the provides a cloud-based platform for running websites and databases and executing programming languages?.
At the time the americans with disabilities act was enacted in 1990, the us census reported that of the approximately 55 million individuals in the us with disa
What would you like to see elected leaders in washington get done during the next few years?.