Reality1 Reality1
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ What's the unit rate of juice boxes

Respuesta :

raexx
raexx raexx
  • 12-09-2016
divide $4 in 8 and you'll get the answer 
Answer Link
randalllll
randalllll randalllll
  • 12-09-2016
$0.50 is the answer to it
Answer Link

Otras preguntas

Describe the transformation for g(x) = -f(x) - 5. A. reflection over the x-axis and a vertical translation down by 5 units B. reflection over the y-axis and a v
Nicholas: Je mon travail demain, commencerez commencerai commencerons commenceras
The area of a circle is 30.8m2. Find the length of the diameter rounded to 1 DP.
pic the correct model verb , what time will you be at home to night I'm not very sure..........late​
Type or upload your short ancient Roman news article (5-7 sentences). Your article should include as many of your spelling words as possible. Remember to underl
Let X, Y, and Z be points on a circle. Let line XY and the tangent to the circle at Z intersect at W. If WX = 4, WZ = 8, and WY is perpendicular to WZ, then fin
A shop sells fruit and vegetables. Gaya buys 2 oranges and 1 cauliflower. She pays 2.00
. Identify Frederich Engels and Karl Marx's point of view concerning how the proletariat should respond to the conditions of capitalism and the impacts of the I
What is $25 at 14% off
pls help!!! need answer asap!!