nia12387 nia12387
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

There are 28 students in
a class. The field trip they are going on costs
$238.00. What is the cost for each student?

Respuesta :

8i6ceptxic 8i6ceptxic
  • 03-02-2021
8.50 dhshsjdjdjdjdjdjdjdjdjdjd
Answer Link

Otras preguntas

A Joule, witch is a unit of work, is equal to   (A) a newton divided by a meter (B) a newton divided by a second (C) a newton times a second (D) a newton times
"The sky is a snotty handkerchief" is an example of: A. alliteration B. metaphor C. personification D. simile
What is one reason that movement of ions across a plasma membrane requires energy?
What is the best estimate of the circumference of a circle with a diameter of 47 mm: a) 141mm b) 139mm c) 121mm d) 100mm
Prove the following identity. sin 3θ = 3 sin θ − 4 sin3 θ
A bag of marbles contains 5 red 3 blue 2 green and 2 yellow marbles. What is the probability that you choose a blue marble and then another blue marble, assumin
What does a wavelength measure?
Arrange these fractions in order 1/6, 1/3, 1/10 Place them in order begin with the smallest. Explain how you know the answer is correct.
what happen to the south's economy during the civil war
If f(x)=x2+10sinx, show that there is a number c such that f(c)=1000.