Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

What quadratic has roots x=8 and x= -5
Ms. Grant had been cleaning the bathroom and without thinking had mixed two different household cleaners in order to clean up some tough mold and mildew. She be
The belgian artist james ensor frequently used _______in his terrifying paintings, which combined aspects of symbolism and expressionism.
What is the systematic name of of Na2O
Which hygene claim is supported by research ?
Help please & thank u!
For the reaction represented by the equation 2na + cl2 how many grams of sodium chloride can be produced from 500. g each of sodium and chlorine
Tate has a bag of golf balls. 3 red 5 blue 2 yellow 2 green. What is the probability that he pulls out a blue one?
Please help! I need to know the surface area of this! I will mark brainliest!
What is the first step that many countries in the region need to take in order to improve their economies