makaylaagoode
makaylaagoode makaylaagoode
  • 14-02-2021
  • Mathematics
contestada

Christine buys candy that costs $4 per pound .
She will buy more than 6 pounds of condy,
What are the possible amounts she will spend
on candy

Respuesta :

Jsf09
Jsf09 Jsf09
  • 14-02-2021

Step-by-step explanation:

4x6=24 so she will spend

y >= 24

Answer Link

Otras preguntas

Rewrite the following sentence with correct capitalization: I'm going to my aunt's house on the fourth of july
Please answer question D for me!
I'm not sure how to do this one... Can I get help? Please.
Who was the first person to discover the existence of electrons​
A(n) _____ is a point where three or more edges intersect.
Which statement about stars is correct?FStar formation begins in a nebula.G White dwarfs become main-sequence stars when they gain mass.HSupergiants are stars t
100 points!!! If the moon revolved around Earth twice as fast, would solar eclipses be more or less frequent A.More frequent, because the moon would come betw
The price of an item has risen to $169 today. Yesterday it was $65. Find the percentage increase.
The real number part of the complex numbers -5+3i
If you have $500 On your debit card can you buy a watering can yes or no