amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

You roll a 6 sided die with faces numbered 1 through 6 and toss a coin what is the probability of rolling a 5 or getting tails
when was the statue of liberty built?
Why is theatre often considered a social event?
Discuss the resolution of World War I. How did it end? What consequences were imposed on the nation of the Central Powers and how did those consequences affect
What are three antonyms and three synonyms for the noun of the word Market? market as in a place to buy and sell.
I need help , can some please help me out?
As the internet continues to expand and become vital to everyday life, it may become more regulated with rules just like our everyday, real-world laws. of the f
The slope of the line that goes through the points (0, 4) and (1, 2) is -1/2 .true false
What word can you spell with the letters c ,a ,y ,t ,h?
what was the american economy like in the 18th century?