majorbernice05 majorbernice05
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

hillary paid 8$ for 12 dounts. what is the approximate unit cost for each donut

Respuesta :

reynajoseph306 reynajoseph306
  • 12-04-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

You have to multiply 8 times 12 and that is 96

Answer Link
akiragibson428 akiragibson428
  • 12-04-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

12÷8

Answer Link

Otras preguntas

Janet is three years older than her little sister Julie. Janet's brother is eight years younger their their sister Julie. The sum of all of their ages is 55 yea
310 m equals how many kilometers
Select each of the tasks associated with opening a checking account.Run a credit report.Provide information such as name, address, date of birth, and Social Sec
I am having trouble with solving #14. How do you do it??
Help. Picture attached.
How to simplify radicals
A payment of cash for the purchase of merchandise should be recorded in the
How to find the slope of a line with one coordinate and the x intercept
What consequences do we face if we do not take responsibility for our actions?
identify and explain one piece of evidence to show how the european legal system contributed to the role of Europeans in the Indian ocean trade