shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

At over 5,300 feet deep, Lake ___ is the deepest lake in the world.
What is the definition of demand?
nnjnjjknjjkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
What does the reader learn about the narrator in the first three stanzas? A He is hungry. He drums all the time. He learns how to clap. He has been seized by rh
3x+28= what does it equal
Convert the following order into milligrams. 0.35 gram=
Economics, as a social science, is concerned with how to make moneya) Trueb) False
What did William Kidd leave on Gardiner's island? a) Buried treasure b) A lighthouse c) A pirate flag d) A shipwreck
5 +6 equals a totalof wait
What is 160 blank % of 40