171067292
171067292
03-08-2021
Mathematics
contestada
I'm just checking if I got this correct.
Respuesta :
doomdabomb
doomdabomb
03-08-2021
Answer:
28 units
Step-by-step explanation:
(-3, 4) *home to (4, 4) is 7 units
Same thing to Snacks to Grocery store
7 + 7 units so far
Video store to Grocery store is 7 units so is home to snacks
7 + 7 + 7 + 7 is the final answer
Answer: 28 units
Answer Link
yaya378
yaya378
03-08-2021
the answer your looking for is 28 units.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
world war I was fought with new technology. battles were waged by air, land, and sea. destructive weapons such as mustard gas and machine guns added to the horr
how did settlers in Texas react to the law of April 6 , 1830 (texas history)
Decide whether the function is an exponential growth or exponential decay function, and find the constant percentage rate of growth or decay. f(x) = 2.9 ⋅ 1.02
Why do you think congress established a court system that allowed appeals to be made to a higher court?
Who claimed land in south america for portugal, resulting in the use of portuguese in Brazil today? A. Bartolomeu Dias B. Vasco De Gama C. Pedro Cabral D. Princ
HELP HELP HELP!! I NEED THESE QUSTIONS ANSWER!! 1.Why do organisms do Meiosis? A.To make more skin and muscle cells in their bodies B.To make gametes (sperm or
A population of pigs lives on an island together with burrowing termites pigs that have the longest snouts tend to survive better over time most of the pig popu
If the ribbon costs 10 cent per foot, what is the total cost of the ribbon in dollars? Explain your reasoning, including how you decided where to place the deci
1/3 * 2 3 / 4 using distributive property
2+4