tae1524 tae1524
  • 14-01-2022
  • Mathematics
contestada

You are buying snacks. You buy 4 apples and a juice. The juice costs $1.75. The total cost is $4.75. How much is 1 apple?
O $.75
O $1.00
O .50
$1.25

Respuesta :

staniyoungboy123 staniyoungboy123
  • 16-01-2022

Answer:

$75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The death rate for children in the factories was twice that of adults
Why did the British occupy Egypt in 1882
A swimming pool holds 12,500 gallons of water at the start of the day. A valve at the bottom of the pool releases water into a cleaning tank at a constant rate
if Joelle multiplied 792 by a positive integer and came up with a perfect square as her answer, then what is the smallest integer she could have multiplied 792
Add 21 1/2 in. 10 9/16 in.
You study for a test, but don’t feel confident about it because you’ve often done poorly on tests. What is affecting your response?
what amphibian groups exist today
How many days equals 7344 minutes??
evaluate the expression, using the given value of the variable z÷3-5z+4 (z-2) when z=12
Should students be able to use their phones during class