bhays008
bhays008 bhays008
  • 12-05-2022
  • Mathematics
contestada

awnser pls quickly :)))

awnser pls quickly class=

Respuesta :

jamesbrooks60
jamesbrooks60 jamesbrooks60
  • 12-05-2022

Answer:

P': (5,3)

Q': (10,3)

R': (3,10)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

2. The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges. If someone bought 9 bags of oranges, how much would it cost them?
Angle addition and angle bisectors In the figure below, mLJKM = 90°, mLNKM = 23°, and KN bisects LLKM. Find mLJKL.
Actual distance = _ miles
The distance from point A(x, 1) to point B(0, 7) is equal to 10. Calculate the value of the abscissa x.​
7 – 2 • 5 + 9 • 3 Question 1 options: 24 –30 102 18
Using the LIFO method and the information in this image, what is the Cost of Units on Hand and Cost of Goods Sold during this period?
Aria is taking an anatomy class and is trying to remember the names of the bones of the skull, specifically the cranial bones. She decides to remember the six b
1.) (-4,-3); m=2/3 given point, then graph a line with the given slope
one should not boast for his success ( one’s success)
Plot and connect the points A(2, 5), B(6, 1), C(-4, 1), and find the area of the triangle it forms. A. 20 square units B. 36 square units C. 40 square units D.