ajdhsbxudn
ajdhsbxudn ajdhsbxudn
  • 01-07-2022
  • Mathematics
contestada

Eduardo and his friends want to start a band, so he decides to take guitar lessons. He purchases a 6-lesson package at Sharp Notes music store, which comes out to $22.50 per lesson.

Respuesta :

jubugjmbv
jubugjmbv jubugjmbv
  • 01-07-2022
6 times 22.50 = 135 dollars
Answer Link

Otras preguntas

On the first day of fall, a. the Sun does not set along the Arctic or Antarctic Circles b. the Sun does not rise along the Arctic or Antarctic Circles c. all
how do the syntax and rhetorical features that jefferson uses in the first sentence of the second paragraph contribute to the persuasiveness of the document - d
Will humans and animals be harmed by frequencies outside their hearing range?
Shea's mother wanted to get him a doctor's bag for a graduation present. She thought it would cost $125, but the actual cost was $95.99 . What is the percent er
What is 24-5.392 I AM SORRY I DPNT KNOW
What was Hammurabi's code and why was it important
Why do I only breathe out of one nostril?
Languages are grouped into families based on __________.
-6 9/16 written as a decimal
The Second World War in Europe ended May 8, 1945. true or false?