TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
9282 divided by 433 with a remainder
Identify the type of adverb in the following sentence
Solace this pleasehdbfbfbf
who was the first person to calculate the circumstance of the earth and coined the word geography
nancy made a table runner that has an area of 80 square inches. the length and width are whole numbers. the length is 5 times greater than the width. what are
Wendy is making lemonade. As shown below, Wendy mixes water and lemon juice . Which equation shows how much lemon juice is needed for 10 ounces of water
How do you find gpd per capita?
Add. Simplify the answer and write the answer as a mixed number if appropriate 1/9 + 5/6
Determine whether the following set of numbers is part of an arithmetic or geometric sequence. In the space provided, type arithmetic or geometric as your answe
22) By the Triangle Inequality Theorem, If two sides of a triangle have lengths of 3 and 7, what are all the possible lengths of the third side? A) 3 <