Embro0119
Embro0119
14-05-2015
Mathematics
contestada
How much is 7.25 kg at $20 per kilogram?
Respuesta :
lollipop3
lollipop3
14-05-2015
All you have to do is the price multiplied by the amount of kg. BUT make sure that they are both in the same units, in this case they are both in kilograms. So you do 7.25x20=$145
Answer Link
Flipped
Flipped
14-05-2015
It is $145
7.25 * 20 = 145
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
A company ships goods to a customer and pays transportation costs. To the seller, the transportation costs are?
How does the suns energy affect the climate of an area
use substitution to solve the system 3x+8y = -56 2x-y = 7
Each of the gears a and b has a mass of 675 g and has a radius of gyration of 40 mm, while gear c has a mass of 3. 6 kg and a radius of gyration of 100 mm. Assu
Q What is an acceptable practice in a food facility? a) washing a cutting board in a food preparation sink when changing from raw food to ready-to-eat foods b)
HELP PLEASE What is the area of the kite below?
For descartes, the mental was just another variety of the mechanical. a. true b. false
What is the net production of atp molecules per glucose molecule in the muscles if glycogen is the source of the glucose?.
Prior to 2013 and 2014, the most famous breaches infiltrated the systems at _____, target, home depot, and anthem blue cross
The civil rights group most involved in the ""freedom rides"" of the kennedy presidency was the?