nseb700 nseb700
  • 03-03-2024
  • Mathematics
contestada

9 in
7 in
Surface Area =
12 in
11 in
19 in

9 in 7 in Surface Area 12 in 11 in 19 in class=

Respuesta :

saimunsoor
saimunsoor saimunsoor
  • 03-03-2024

Answer:

half × base × height + length ×width +length × width

Answer Link

Otras preguntas

In a certain grocery store, strawberries cost $4.16 per pound ( 4.16 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
A coin is tossed 2 times. find the probability that all 2 tosses are tails
Based on predicted production of 21,000 units, a company anticipates $357,000 of fixed costs and $309,750 of variable costs. the flexible budget amounts of fixe
What is another name for infectious diseases? chronic diseases communicable diseases insulin-dependent diseases acute diseases
5t+16=6-5t I need help solving step by step
Which of the following conclusions can be drawn from the map? A) Population growth depends upon economic growth. B) France has the fastest growing population i
Weight measures A. How dense an object is. B. How large an object is. C. The amount of mass in an object. D. The effect of gravity on an object.
A turkey costs $18.75 plus a 4% sales tax. How much will the turkey cost with the tax?
The members of which type of religion worship many gods?
What are the seven common features of a civilization